Dřevostavby Hradec Králové

Dřevostavba se již dávno stala rovnocenným konkurentem zděného domu. Dokonce zděný dům v některých ohledech předčila. To proto, že má velké množství výhod, které zajišťují komfortní bydlení.

Dnešní moderní dřevostavby jsou na vysoké úrovni. V nabídce pak najdete několik typů dřevostaveb. Vždy jde však o vysoce kvalitní stavby, které nemají nic společné s předchůdci v podobě okálů a dřevěných rekreačních chatek.

Dřevostavby Hradec Králové

Moderní dřevostavby nabízejí vysoký komfort bydlení. A nejen to. Jsou stavěny v nízkoenergetickém nebo pasivním provedení. To znamená, že mají minimální nároky na provoz. Moderní dřevostavba podle provedení může být k nerozeznání od klasicky zděného domu, ale může mít podobu roubenky nebo srubu. Ve všech případech pak poskytne příjemné bydlení.

Dřevo na dřevostavby Hradec Králové

Dřevo na dřevostavby se používá proschlé, odleželé a to tak, aby se zabránilo po jeho použití dalšímu vysychání a tím i sesedání stavby. Nejčastěji se používá dřevo severské, sibiřské, borové, smrkové nebo modřínové.

Tepelná izolace dřevostavby Hradec Králové

Dřevostavba se vytopí velmi rychle. Je to způsobeno poměrně malou teplotní setrvačností dřeva. Dřevostavba má rámy vyplněné kontaktní izolací, což ji zaručuje vynikající teplotně izolační vlastnosti. Na správném výběru tepelné izolace závisí i z důvodu, že dřevostavba se rychle vytopí, ale stejně rychle i vychladne. Proto se klade důraz na izolace, ale i na způsob vytápění, který zajistí trvalou tepelnou pohodu v celé dřevostavbě.

Odolnost dřevostavby vůči požáru Hradec Králové

Každá dřevostavba musí splňovat ty nejpřísnější podmínky protipožární ochrany. Pokud jsou všechny prvky správně instalovány, pak je požár zavčas zjištěn a i uhašen. Samotná odolnost dřevěných nosných prvků proti požáru je asi třicet minut.

Odolnost dřevostavby vůči škůdcům a vlhkosti Hradec Králové

Dřevostavbu je nutné chránit před vlhkostí a škůdci stejně jako klasickou stavbu. Používají se různé impregnace, oleje, vosky, které však umožňují dřevu dýchat a tím ho činí odolnějším. U dřevostaveb, které vypadají jako klasický dům, pak je důležité složení sendvičových stěn a jejich povrchová úprava.

Pevnost konstrukce dřevostavby Hradec Králové

Dřevostavba, ať již v jakémkoli provedení má dostatečnou pevnost, která odolá bez problémů silnému větru i další nepřízni počasí. Při posuzování pevnosti se vychází i z poznatku, že dřevo je v kolmici vůči vláknům pevnější jak beton bez ocelové výztuhy.

Životnost dřevostaveb Hradec Králové

Statistika uvádí životnost moderních dřevostaveb asi sto let. Je třeba si však uvědomit, že** životnost dřevostavby** se odvíjí od použitého materiálu i od jeho zpracování, ošetření a celkové montáže – stavby. Je tedy dobré vybírat pečlivě nejen dřevostavbu, ale i firmu, která dřevostavbu dodá a postaví.

Výhody dřevostavby Hradec Králové

Mezi výhody nepatří jen velmi příjemné bydlení, ale i nízké celoroční provozní náklady, nízké náklady na stavbu, stabilizace vlhkosti v místnostech, což je ideální pro alergiky, a rychlost výstavby, stejně jako možnost stavby v průběhu celého roku bez jakýchkoli následků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4498 (magazinhradeckralove.cz#13)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat