Nadzemní bazény na zahradu Hradec Králové

Pro rodinný bazén mluví sousta pozitivních důvodů. A nabídka bazénů je dnes tak široká, že vhodný bazén je možné vybrat na každou zahradu. I tam, kde není možné dělat výkopové práce.

Pro bazén na zahradě existuje řada důvodů. Jedním z nich je soukromí, dodržování hygieny, příjemné chvíle s rodinou, zábava, která je tu pro vás každý den. Navíc bazén na zahradě nemusí být nijak velký. Pro osvěžení stačí i menší. I v malém bazénu je možné provozovat různé aktivity. Již jen pohyb ve vodě je uvolňující i posilující. A samotné cvičení v bazénu má pozitivní účinky na krevní oběh, srdce i dýchání.

Nadzemní bazény na zahradu Hradec Králové

Nadzemní bazény bývají z různých druhů folií. V nabídce jsou bazény samodržící s nafukovacím kruhem nebo bazény s konstrukcí, do které je vložena plachta. Tvar těchto bazénů je buď kruhový, nebo oválný.

Kam na zahradě umístit nadzemní bazén?

Bazén by měl stát na rovné ploše, na slunném místě, poněvadž slunce ohřívá bazén zadarmo a v místě, kde nebude koupající nikým rušen. I soukromí je důležité. Opomenout by se nemělo ani zakomponování bazénu do zahrady.

Jakou zvolit velikost nadzemního bazénu?

Velikost nadzemního bazénu do zahrady se odvíjí od možností prostoru, od účelu a také od finančních možností. Malé nadzemní bazény zaberou jen pár metrů. Ty největší pak mohou mít velikost až 4,6 metru na šířku a 9 metrů na délku.

Jak hluboký může být nadzemní bazén?

Nadzemní bazény s konstrukcí se vyrábějí ve dvou hloubkách a to 1, 2 a 1, 5 metru. Pokud máte v úmyslu využít některého doplňkového zařízení, ať již pro relaxaci, nebo aktivní využívání, je lépe volit větší hloubku bazénu.

Jak nadzemní bazén udržovat?

Všechny bazény mají filtrační zařízení. Ty menší jsou doplněny kartušovou filtrací, větší pak filtrací pískovou, která je daleko účinnější. Pro hygienicky čistou vodu v bazénu je pak třeba použít některou řadu chemie. Může jít o chlorové přípravky, bezchlorové přípravky, nebo další speciální přípravky. Ne všechny jsou však vhodné pro nadzemní bazény. Hodí se koupě bazénového vysavače, který udrží čisté dno.

Ohřev bazénové vody v nadzemních bazénech

Pokud si chcete prodloužit koupací sezónu, pak je možné dokoupit k nadzemním bazénům s konstrukcí solární systém nebo tepelné čerpadlo pro ohřev vody. A u samodržících bazénů se pak vyplatí pro ohřev vody i udržení čistoty solární plachta. Solární plachta se vyplatí u všech bazénů.

Bazénové doplňky pro nadzemní bazény na zahradě

V nabídce doplňků najdete skákací prkna, skluzavky i závěsné protiproudy. Pro nejmenší bazény existuje** speciální hadice**, kterou je možné připojit na vratnou trysku, která poté plní funkci trysky masážní. A samozřejmě do bazénů je možné dokoupit plovoucí světla, plovoucí koše na košíkovou nebo branky na vodní pólo či plovoucí síť.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4502 (magazinhradeckralove.cz#14)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat