Jak se zbavit celulitidy

Celulitida je nenáviděná společnice všech žen. Trpí ji většina dospělých žen na celém světě a marně hledají recept, jak se ji trvale zbavit. Boj s pomerančovou kůží je však dlouhodobý a nikdy nekončící.

Nenáviděná a nehezká celulitida hyzdí jinak perfektní vzhled těla, zejména stehen, zadečku a břicha. Celulitidu mají ženy a to jak ty s nadváhou, tak dokonce i ty štíhlé. Zbavit se ji však není snadné, ale pokud člověk opravdu chce, povede se mu to.

Co je vlastně celulitida?

Nazýváme ji pomerančová kůže a snadno ji poznáme podle dolíčku na těle, které jsou nehezké a celkově hezký dojem hyzdí. Pomerančová kůže není a nikdy nebyla sexy. Naopak, dost kazí celkový pohled a žádná majitelka ji nenávidí. Protože problém s celulitidou trápí mnoho žen na celém světě, neustále se vyvíjí nové a další technologie, postupy, ale i výrobky, jež projev celulitidy zmírní.

Jak celulitida vzniká?

Abychom věděli, jak se nenáviděné a těžko zbavující se společnice na našem těle zbavit, je nutné vědět, jak vlastně vzniká. Dříve se mělo za to, že celulitida je pouze záležitost obézních žen, ale to není vůbec pravda a dokonce i některé modelky trápí pomerančová kůže, která však není tak viditelná, jako u právě obézních žen. Celulitida je zkrátka dobře ztvrdlý tuk v tukových buňkách, který je nerovnoměrně rozložen, a proto také je viděn na kůži. U obézních žen je přitom tato viditelnost znatelnější, takže proto se má obecně za fakt, že právě celulitida je výhradně záležitostí takových žen. Což ale není pravda.

Co proti celulitidě pomáhá?

Celulitidy se nedá zcela zbavit. Dají se však významně překrýt její nedostatky a viditelnost, takže obecně vzato se jí dá zbavit, či projevy na maximum snížit. Vždy se však jedná o kombinaci několika faktorů a neexistuje jeden spolehlivý recept, jenž by nás pomerančové kůže zbavil. Pouze potírání drahým krémem nestačí, stejně jako pouze jíst vybraná jídla. Je nutné zapojit vše a celulitidy se je nutné zbavovat jak vnitřně tak po vnějšku.

Lymfodrenáže

Nejúčinnější a nejcílenějším lékem proti odporné celulitidě jsou právě lymfodrenáže, tedy speciální masáže, obvykle prováděné přístrojově, jež cílí přímo na lymfatický systém a podkoží tak, aby „rozhýbal“ zatvrdlý tuk v tukových buňkách a část ho donutil k odchodu. To neznamená, že tedy stačí jedna návštěva lymfodrenáže. Naopak jsou nutné pravidelné návštěvy, které postupně projevy celulitidy zmírňují. A i když název zní poněkud drasticky, jedná se o šetrnou a příjemnou metodu, kdy je na vašich stehnech, zadečku i břiše prováděna podtlaková masáž, jenž zbavuje tělo nehezkých dolíčků postupně. Lymfodrenáže pomohou i na celkový imunitní systém jedince a tak formují postavu. Ideální spojení pro ty, co chtějí hezky vypadat a také se tak cítit.

Masáže

Obecně jsou dobré proti celulitidě i masáže postižených částí těla. Pravidelním promnutím kůže se tak aktivuje lymfatický systém a významně napomáhá odbourávání celulitidy. Navíc vaše pokožka bude pevná, pružná a sametově hebká. Masáže jsou nejen na uvolnění, ale i na krásu jako takovou. Samozřejmostí jsou pravidelné a intenzivní návštěvy.

Pohyb

Proto celulitidě se bojuje častým a pravidelným pohybem. Už jste někdy viděli atletku, v těch jejích mini – úborech, které mnoho nezakrývají, že se ji někde na stehně objevuje celulitida? To jen stěží. Protože takové sportovkyně mají pravidelný pohyb. Není nutné se každý den mořit v posilovně a nekonečným běháním, ale bohatě postačí, když do svého denního režimu začleníte pohyb jako je chůze, výstup do schodů a apod. raději jděte po schodech, než výtahem a při cestě MHD vystupte o zastávku dříve. Choďte na procházky a ráno se protáhněte krátkou rozcvičkou.

Strava

Také závisí hodně na stravě. Pokud je pestrá, vyvážená a bohatá na vitamíny, minerály a další důležité složky potravy, bohatě obsažené v ovoci a zelenině, pak jste proti celulitidě mnohem „lépe chránění“ než ti, co se běžně stravují u rychlého občerstvení, přepálených tucích apod. Na stravě také v mnohém záleží, i při „tvorbě“ celulitidy, takže chcete-li mít od ní pokoj, vaším tělem musí více procházet čerstvá zelenina, než ta smažená apod.

Tekutiny

Nezbytnou složkou jsou i tekutiny. Proto celulitidě jsou velice důležité a také u lymfodrenáží jsou nutné. Každý, kdo lymfodrenáže provádí, vám doporučí, abyste následně hodně pili, ideálně čistou vodu, aby se toxiny vyplavovaly snáze a aktivoval se lymfatický systém. Kofeinové nápoje a alkohol samozřejmě jako nápoj v tomto ohledu tekutinou není. Nutné je na to brát ohled a pamatovat. Naopak. Pravidelná konzumace alkoholických nápojů dokonce viditelně pomáhá tvorbě pomerančové kůže. Pít čistou vodu je to nejlepší, co pro své tělo bez celulitidy můžete udělat.

Krémy a přípravky

Dost sporů se vede o to, zda jsou krémy a přípravky proti celulitidě vhodné a dobré nebo nikoliv. Obě dvě varianty jsou správně – jsou vhodné, ale i nevhodné, pomáhají i ne. Záleží na jiných okolnostech, než je pouze přítomnost daného přípravku. To, že si koupíte drahý krém proto celulitidě a párkrát se s ním namažete, celulitidu neodstraní. Ale pokud zavedete vše, výše uvedené do programu dne a pomůžete si ještě vhodným přípravkem, který budete nanášet přesně podle pokynů výrobce, tedy jemnou a vleklou masáží, pak čekejte kladný výsledek. Tyto přípravky jsou určeny proti pomerančové kůži, ale do těla je musíte dostat právě tou masáží, u které zároveň aktivujete lymfatický systém. Jedná se tudíž o produkty podpůrné, než aktivní.

Co způsobuje celulitidu?

Celulitida má své opodstatnění. Ač není její přítomnost vítána, má vždy původ v nezdravém a nepřirozeném způsobu života. V první řadě je způsobena právě téměř žádným pohybem, či malou pohybovou aktivitou a také sedavým zaměstnáním.

Dále jsou to** genetické indispozice**, ale na ty se také mnoho žen vymlouvá. Pokud tedy vaše matka trpí na viditelnou celulitidu, berte to jako výzvu k tomu, že takto vypadat nechcete a čím dříve začnete s intenzivní prevencí, tím dříve se ji zbavíte, či vás ani nenapadne.

Dalším velice častým důvodem jsou hormonální změny. Nejen přirozené, které jsou pro ženy běžné, ale i ty, způsobené hormonální antikoncepcí. Opět zde je důvod, na který se ženy často vymlouvají. Proto pokud berete pravidelně hormonální antikoncepci, pak pamatujte na to, že je důležité cíleně proti celulitidě bojovat dříve, než bude viditelná.

Kouření, alkohol a káva. To je velice častým důvodem ke vzniku celulitidy a právě i proto mají i štíhlé ženy pomerančovou kůži. Neklamným receptem, jak se toho zbavit je tedy přestat kouřit, omezit alkohol, ale i kávu. A také zvýšit pohyb a pít hodně čisté vody.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4504 (magazinhradeckralove.cz#1)


Přidat komentář